משכנתא על מגרש

אנשים רבים חולמים לבנות את ביתם מאפס, ולעצב אותו בדיוק כפי שהיו רוצים. השלב הראשון בהגשמת החלום הוא לקנות מגרש שעליו יוקם הבית, ולשם כך רוב הסיכויים שתצטרכו לקבל משכנתא על מגרש.

משכנתא לקניית מגרש שהופשר לבנייה, שונה ממשכנתא לבית פרטי או דירה, וההבדל הגדול נובע ממידת הסיכון של הבנק. לכן עליכם לבדוק לעומק שתוכלו לעמוד בכל התנאים הנדרשים של הבנק ועדיין לקבל את המימון הנדרש.

בשביל זה אנחנו כאן! אנו נלווה אתכם שלב שלב כדי לוודא שתקבלו תנאי החזר מעולים ואטרקטיביים בהתאם ליכולות שלכם ולאורח החיים הייחודי לכם, תוך שבוחנים עבורכם מסלולים אפשריים ומאפשרים לכם להגשים את החלום ולעשות את הצעד הראשון בתהליך.

ליעוץ וליווי אישי צרו איתנו קשר

אתנו אתם חוסכים המון זמן וטרחה

כאשר אתם פונים לייעוץ מקצועי, תוכלו לקבל את התנאים הטובים ביותר למשכנתא ולחסוך לעצמכם הרבה כסף לאורך השנים.

בוחרים את המסלול המתאים לכם

אנו נוודא שתמהיל המשכנתא שאתם לוקחים ייקח בחשבון את המגרש, הבנייה ואת כל ההוצאות הנלוות ונתאים אותו ליכולות שלכם ולאורח חייכם הייחודי.

ידע וניסיון

הידע והניסיון שלנו בתחום, מעניקים לכם המון שקט נפשי לאורך התהליך, כך אתם יכולים לדעת שאתם נמצאים בידיים טובות ושאנו דואגים לאינטרסים שלכם בלבד.

אנו נלווה אתכם ונציג את כל האפשרויות שעומדות לרשותכם

השירותים שלנו זמינים עבורכם גם לאחר תהליך הבניה, כך שעם הזמן נוכל לעזור לכם לבדוק אפשרות של מחזור משכנתא בהתאמה לשווי הנכס ולמצבכם הכלכלי.

כל התנאים למשכנתא על קרקע

לבנות את הבית שלכם מאפס זו החלטה מבורכת, אולם הבוחרים בדרך הזו יצטרכו לעמוד בתנאים של הבנק כדי לקבל את המימון הדרוש. קודם כל חשוב לדעת שיש הבדל בין רכישת מגרש להשקעה לבין רכישת מגרש לבנייה למגורים, בכל הנוגע לשיעור ההון העצמי שתצטרכו להמציא. כמו כן, כאשר קונים מגרש מאדם פרטי יש לבדוק שאין עליו הגבלות או שעבודים ושהוא רשום בטאבו.

כדי לקבוע את גובה המשכנתא שתוכלו לקבל הבנק יבצע הערכת שווי של המגרש על ידי שמאי מקרקעין, אלא אם כן קונים את המגרש ממנהל מקרקעי ישראל, ואז אין צורך בהערכת שמאי.

דברים שחשוב לדעת

מכיוון שכדי לקבל משכנתא אתם למעשה משעבדים את הנכס שלכם, הבנקים לוקחים סיכון גדול יותר בעת מתן משכנתא על מגרש, מאחר ואין אפשרות לרשום שעבוד על המגרש לבנק עד שתהליך הבניה מסתיים. לכן יהיה עליכן גם לחתום על מסמך מעורך דין בו אתם מתחייבים לכך שבסיום תהליך הבניה הנכס ישועבד לבנק למשכנתאות. דבר נוסף שצריך לדעת הוא שכאשר מבקשים משכנתא על מגרש יש לקחת בחשבון את כל העלויות הנלוות לתהליך, כמו גם להיות מודעים לכך שרוב הסיכויים שהעלות הכוללת של הבנייה תהיה גבוהה יותר מהערכה הראשונית.

בקשה לקבלת משכנתא על מגרש, ואף לאחר מכן, לקבלת משכנתא לבנייה עצמית, כרוכה בהגשת המון מסמכים ואישורים לבנק כדי לקבל את האישור הרצוי. אנו נשמח לעשות זאת עבורכם, ולחסוך מכם את כל כאבי הראש וההתעסקות. לתיאום פגישת ייעוץ צרו אתנו קשר!

מחשבון משכנתא

    Compare listings

    לְהַשְׁווֹת