סוגי משכנתאות

איזה סוגי משכנתא קיימים

משכנתא היא הלוואה לכל דבר, גם אם נפרשת לטווח ארוך יותר מכל הלוואה רגילה. ישנם גופים שונים שמהם ניתן לקבל משכנתא כיום, תמורת שיעבוד הנכס, כמו גם סוגים שונים של משכנתאות ולכן כדי לקבל החלטה מושכלת עליכם להכיר את הסוגים הקיימים.

מכיוון שיש סוגי משכנתא שונים, זה די מובן מאליו שיהיה לכם קושי להחליט ולהבין איזו משכנתא תיתן מענה לצרכים הייחודיים לכם. משכנתא זו הלוואה לתקופה ארוכה, היא יכולה ללוות אתכם למשך 30 שנים ודורשת התחייבות חודשית שעליכם לעמוד בה, תוך שאתם לוקחים בחשבון שינויים אפשריים. לכן רגע לפני שאתם מגיעים להחלטה, חשוב לפנות לייעוץ מקצועי.

אנו בהירשביין נשמח לעמוד לרשותכם, לספק ייעוץ מקצועי ולעזור לכם לעמוד על כל ההבדלים בין סוגי המשכנתאות כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר.

ליעוץ וליווי אישי צרו איתנו קשר

היתרונות שבקבלת ייעוץ מיועץ משכנתא

עולם המשכנתאות לא פשוט להבנה עבור מי שאן לו ניסיון קודם, וגם אם זו לא המשכנתא הראשונה שאתם לוקחים, הסוגים השונים של המשכנתאות, התנאים שמשתנים עם הזמן והצרכים המשתנים שלכם, יכולים להשפיע.

אתנו אתם יכולים לקחת הכל, כולל הכל, בחשבון וגם ליהנות מיתרונות נוספים:

אתם נחשפים לידע נרחב מטעם מומחים בתחום

ידע הוא כוח, וככל שיהיה לכם יותר ידע, כך יהיה לכם את הכוח לבחור נכון. למומחים שלנו יש ידע מקיף בתחום המשכנתאות ושפע של ניסיון.

אתם יכולים למצוא משכנתא שתפורה למידותיכם בדיוק

ההבנה שלנו בתחום מאפשרת לנו למצוא עבורכם תמהיל מסלולי משכנתא שתפור בדיוק בשבילכם!

אתם חוסכים בצורה משמעותית

היועצים שלנו עובדים בשבילכם, אוספים את כל הנתונים, בוחנים מסלולים שונים ומתאימים את סוג המשכנתא ליכולות שלכם. ואתם? חוסכים כל חודש בצורה משמעותית.

אילו מסלולי משכנתא יש?

ישנם סוגים שונים של מסלולי משכנתאות, ריכזנו לכם את הבסיסיים:

משכנתא צמודת מדד

משכנתא צמודת מדד, ממש כמו שמה, צמודה למדד המחירים לצרכן, מה שאומר שההחזר החודשי מתעדכן מדי חודש בהתאם לשינויים במדד המחירים.

משכנתא שלא צמודה למדד

כאן המשכנתא אינה צמודה למדד המחירים לצרכן וגם לא למטבע אחר.

משכנתא צמודה לדולר או לאירו

משכנתא שקלית עם ריבית שמשתנה בהתאם לשינויים של ריבית הלייבור, כאשר הריבית מתעדכנת אחת לתקופה.

משכנתא צמודה למט"ח

משכנתא בריבית משתנה בהתאם לשינויים בשער הדולר, האירו או כל מטבע חוץ אחר. במשכנתא זו מחזירים את התשלומים במטבע חוץ.

משכנתא לזכאים

משכנתא לבעלי תעודת זכאות מטעם משרד הבינוי והשיכון.

משכנתא לכל מטרה

הלוואה לכל מטרה ולאו דווקא לקניית נכס, כנגד שעבוד נכס קיים.

לפני שמתחייבים על משכנתא, עוצרים לייעוץ

ישנם סוגים שונים של משכנתאות, וכדי להבין את המשמעות וההשפעה של כל סוג על חייכם, עליכם לקבל ייעוץ מקצועי. רק כך תוכלו לחסוך לעצמכם את כל הסיכונים, ולדעת שהגעתם לבחירות נכונות ביותר.

ענף המשכנתאות הוא מורכב ויש המון נתונים שצריך לקחת בחשבון. ההיכרות המעמיקה שיש לנו עם המסלולים והסוגים השונים תאפשר לנו להתאים את המשכנתא לאורח חייכם הייחודי וליכולת ההחזר החודשית שלכם.

למידע נוסף ותיאום פגישת ייעוץ צרו אתנו קשר. המומחים של הירשביין ישמחו לעמוד לשירותכם!

מחשבון משכנתא

  ביחרו את המשכנתא המתאימה לכם

  לכל אחד יש את המשכנתא המתאימה למה שהוא צריך. ריכזנו לכם את הסוגים העיקריים:

  משכנתא לבנייה עצמית

  משכנתא לבנייה עצמית מיועדת עבור לקוחות שמעוניינים לבנות את ביתם מאפס. היא שונה מכל משכנתא רגילה בכך שמותאמת לתהליך הבניה הארוך וההדרגתי של הבניה העצמאית. כאשר מבקשים משכנתא לבנייה עצמית יש להציג אסמכתאות ושלל מסמכים שיעידו כי מבקשי המשכנתא יכולים לעמוד בסדר גודלו של הפרויקט, כאשר הסכומים מהבנק ניתנים בהתאם לשלבי הבניה.

  משכנתא לדירה

  משכנתא לדירה זו הלוואה מהבנק למשכנתאות או ממקורות מימון חוץ בנקאיים, אשר במסגרתה ההון העצמי של מבקשי המשכנתא לצד הנכס עצמו, מהווים ערובה לבנק. במסגרת ההלוואה על הלווים מוטל לעמוד בתשלומים חודשיים, ובמידה והם לא יעמדו בהם לאורך חיי המשכנתא, לבנק עומדת הזכות לעקל את הדירה כדי לכסות את ההלוואה.

  משכנתא לדירה שניה

  ישנם הבדלים בין משכנתא לדירה ראשונה ובין משכנתא לדירה שניה. בעת רכישת דירה שניה הבנק דורש מכם להגיע עם הון עצמי מינימלי של 50% מערך הדירה, כאשר המשמעות היא ששיעור המימון של הבנק יעמוד על 50% בלבד, לעומת 75% כאשר מדובר בדירה ראשונה. כמו כן עומדות לרשותכם אפשרויות מימון.

  משכנתא על חצי דירה

  במידה והבנק אינו שש לאשר לכם משכנתא על סמך נתונים שמעידים שאינכם יכולים לעמוד בגובה ההחזר החודשי הכרוך, תוכלו להכניס למשכנתא לווים תומכים. לווים תומכים כמו הורים למשל, מתחייבים למשכנתא בנוסף למבקשי הבקשה, ומכאן ההגדרה "משכנתא על חצי דירה". השתתפות של לווים נוספים יכולה לשפר את יכולת ההחזר החודשית ולעזור לקבלת המימון.

  משכנתא על מגרש

  שוק הקרקעות הולך וצובר תאוצה וסביר להניח שהרוצים לקנות קרקע לבנייה עצמית או להשקעה, יזדקקו למשכנתא. עבורם, קיימת האפשרות של קבלת משכנתא על מגרש. במסגרת התהליך הבנק ידרוש ממבקשי הבקשה לחתום על מסמך משפטי מעורך דין ובו מתחייבים שבתום תהליך הבניה הנכס ישועבד לבנק למשכנתאות, כאשר זו דרכו של הבנק למזער את הסיכון.

  משכנתא לשיפוץ

  ההחלטה על שיפוץ הבית עשויה להיות כרוכה בעלויות, ואם אתם מחפשים אפשרות מימון, אחת האפשרויות שעומדות לרשותכם זאת משכנתא לשיפוץ. משכנתא לשיפוץ ניתן לקחת מהבנק, בתמורה לשעבוד נכס קיים או עתידי. כדי לקבל את המשכנתא עליכם להיות רשומים כבעלים על נכס, להציג דירוג אשראי חיובי, להציג הצעות מחיר בעבור השיפוץ וכדומה.

  משכנתא לעסקים / נכס מסחרי

  ההשקעה בנכסים מסחריים הופכת למאוד פופולרית ככל שחולפות השנים, וקניית נכסים מסחריים הפכה למגמה מובילה בעולם הנדל"ן. כתוצאה מכך הרבה בנקים למשכנתאות מציעים מסלולי משכנתא לעסקים / נכס מסחרי. בשונה ממשכנתא למגורים, כאן הזמן המוגדר לפירעון ההלוואה יהיה קצר יותר וההתייחסות תהיה שונה מבחינת המיסוי, שיעור המימון, גובה הריבית ומשתנים נוספים.

  משכנתא לכל מטרה

  אם כבר יש בבעלותכם בית אך אתם זקוקים להלוואה מסיבות אחרות, אחת מאפשרויות המימון שעומדות לרשותכם זו משכנתא לכל מטרה. משכנתא לכל מטרה זו הלוואה כנגד משכון הנכס שלכם, אולם כאן המטרה לבקשת ההלוואה אינה רכישת הנכס או כל נכס אחר, אלא שיפוץ, טיפולים רפואיים, עזרה לילדים ברכישת דירה ראשונה וכדומה.

  משכנתא מחיר למשתכן

  רכישת דירה זו השקעה גדולה ולכן הבנקים למשכנתאות מעניקים שיעור מימון של 75% ממחיר הדירה. אולם במסלולי מחיר למשתכן, ניתן לקבל משכנתא בשיעור גבוה יותר, שכן החישוב נעשה על פי שווי השוק של הדירה ולא על פי המחיר בו נרכשה בפועל, מה שאומר שעליהם להמציא הון עצמי נמוך יותר. בנוסף, הם יהיו זכאים למענקים עבור מגורים בפריפריה.

  משכנתא על נכס קיים

  עד לפני זמן לא רב, עמדה לזכותכם האפשרות לקחת משכנתא על נכס קיים בשיעור של 50% משוויו. כיום אופציה זו אינה אפשרית, והבנקים אינם מאפשרים למשכן נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף. אולם במידה ואתם רוצים לשפר דיור תוכלו לקבל מימון בשיעור של 30% בתהליך של הלוואת גישור.

  משכנתא לקבוצות רכישה

  כדי לקבל מחירים טובים יותר ושליטה נרחבת על תהליך הבניה, ישנם אנשים שמתאגדים יחדיו לכדי קבוצת רכישה, קונים קרקע ומנהלים את תהליך הבניה באופן עצמאי. במידה ובחרתם בדרך הזו, עומדת לרשותכם האפשרות לקבל משכנתא כקבוצת רכישה, כאשר כל חברי הקבוצה מתחייבים לקחת משכנתא באותו הבנק אך לפתוח תיק אישי משלהם.

  Compare listings

  לְהַשְׁווֹת