משכנתא לנכים

נכים מתמודדים עם לא מעט אתגרים, אחד מהם בא לידי ביטוי בקושי לקבל משכנתא. כדי לקבל משכנתא הבנקים דורשים ביטוח חיים, כדי למזער את הסיכון של הבנק ולשמור על האינטרסים שלו בעת מתן הלוואה בהיקף גדול. אולם חברות הביטוח אינן ששות לבטח נכים בשל מצבם הבריאותי, מדובר אפוא במלכוד, שכן הבנקים לא יאשרו משכנתא לנכים ללא ביטוח וחברות הביטוח לא מסכימות לבטח, ואם כן, גובות סכומים עצומים. כתוצאה מכך, גם במידה ויש להם הון עצמי מספק, נכים לא מצליחים לעבור את המשוכה ולקנות לעצמכם נכס.

כמו כן הבנקים אינם מכירים בקצבה חודשית כהכנסה מה שגורם לסירוב בשל חוסר יכולות לעמוד בתנאי ההחזר, הם מעמידים בפני נכים תהליך מסורבל אשר רק מערים עוד קשיים ובינתיים, אנשים בעלי מוגבלות מוצאים את עצמם כלויים במעגל שלא יכולים לצאת ממנו.

זכאות משכנתא לנכים -הצעת חוק חדשה שמטרתה לטרוף מחדש את הקלפים

כדי לנסות לשנות את המציאות של נכים ובעלי מוגבלויות בישראל, הצעת חוק חדשה לא תאפשר לבנקים לסרב למתן משכנתא לנכים בשל סיבות בריאותיות, עם תנאים והתניות שיאפשרו לנכים לרכוש ביטוח ולקבל משכנתא לתקופה של 15 שנים לפחות. מעבר לכך, בעל המוגבלות יוכל לקבל את המשכנתא עוד לפני תום ההליך הבירוקרטי הסבוך, כדי שיוכל לרכוש דירה ויזכה לסבסוד של 300 שקלים בתשלום ההחזר החודשי.

אם לא האמנתם שתוכלו לקנות נכס בשל מצבכם הבריאותי והחשש שהבנק לא יאשר את המשכנתא כי אין לכם ביטוח חיים, תשמחו לדעת שבזכות חוק חדש בהחלט תוכלו להגשים את החלום ולרכוש דירה, ואפילו לזכות להטבות והקלות המיועדות לנכים.

בשנת 2018 ועדת הכספים אישרה חוק שמחייב את כל הבנקים לאשר משכנתא לנכים, שתוחלת חייהם עשויה להיפגע כתוצאה מהנכות שלהם, גם במידה וחברת הביטוח לא אישרה להם לרכוש פוליסת ביטוח חיים. יחד עם זאת, החוק מגדיר כמה תנאים הנוגעים לתקופת המשכנתא, לסכום המשכנתא המינימלי, תוחלת חייו של בעל המוגבלות ועוד.

אם אתם רוצים לדעת מה הזכויות שלכם ובאילו תנאים תוכלו לקבל משכנתא לנכים, אתם מוזמנים לפנות אלינו ולתאם פגישת ייעוץ משכנתאות מקצועית. בפגישה אנו נשמח להציג לכם את כל הפרטים, לבחון את מצבכם ויכולותיכם ולחשוב יחד אתכם על מסלולי משכנתא מתאימים.

ליעוץ וליווי אישי צרו איתנו קשר

לפני שלוקחים משכנתא, עוצרים אצל המומחים

בעזרת ייעוץ מקצועי תוכלו להבטיח שההחלטה המשמעותית ביותר שתקבלו בחייכם תתבצע בכובד ראש ולאחר שלקחתם בחשבון את כל הנתונים. אנו כאן עבורכם עם ידע מקצועי ולא מעט יתרונות:

ייעוץ מקצועי

אנו שמים את האינטרסים שלכם במרכז ועושים את כל מה שאנו יכולים כדי שאתם תזכו לקבל תמהיל משכנתא בתנאים הכי טובים ובהתאמה אישית לאורח חייכם, מצבכם ויכולותיכם.

התאמה אישית

עם כל כך הרבה מוצרי משכנתא שיש שם בחוץ, אנו נשתמש בכלים המתקדמים ביותר כדי למצוא עבורכם את תמהיל המשכנתא המתאים בהתבסס על הנסיבות המיוחדות שלכם.

חיסכון בזמן

אנו נמצא את כל הטפסים עבורכם, נייצג אתכם מול הבנקים, נבחן מסלולים שונים, נענה על כל השאלות ונלווה אתכם לכל אורך הדרך כדי שתוכלו לבחור את מסלול המשכנתא המתאים ביותר.

מה התנאים לקבלת משכנתא לנכים?

כדי לקבל משכנתא לנכים, ישנם כמה וכמה תנאים שצריך לעמוד בהם:

  • תוחלת חיים – צפי לתוחלת חיים גבוהה ב- 5 שנים מתוחלת החיים הממוצעת.
  • מעבר למסלול ביטוח ללא חיתום – לנכים שחברת הביטוח מסרבת לאשר להם ביטוח חיים.
  • סכום משכנתא מקסימלי – גבוה פי 2 מסכום הביטוח שאושר לנכה.
  • תקופת המשכנתא – למשך 15 שנים, אלא אם כן הוסכם עם הבנק אחרת.

מלבד החוק, לנכים יש זכויות משכנתא לנכים נוספות כמו סיוע במשכנתא, פטור מתשלומים שונים ואגרות מקרקעין, מענקים, תוספת ניקוד במשכנתא לבעלי זכאות של משרד השיכון ומסלולי משכנתא ייחודיים לנכים שעומדים בקריטריונים הנדרשים. 

המומחים שלנו כאן כדי שתוכלו להכיר את כל הזכויות שלכם

למרות כל ההטבות והזכויות, לקיחת משכנתא זו החלטה גדולה, ועליכם להמציא הון עצמי ולבחון את מסלולי המשכנתא הנוספים שעומדים לרשותכם. לכן מומלץ שלא לוותר על ייעוץ משכנתאות מקצועי. היועצים שלנו זמינים עבורכם וישמחו להיפגש אתכם כדי להציג לכם את כל האפשרויות ולעזור לכם להחליט האם כדאי לכם לממש את הזכויות שלכם, או לבחור במסלול אחר שמציע לכם תנאים לא פחות טובים.

כמומחים למשכנתאות, אנו בהירשביין נשמח לייעץ לכם ולעזור לכם לקבל את התנאים הטובים ביותר, כמו גם לממש את הזכויות שמגיעות לכם על פי חוק. לפרטים נוספים אודות משכנתא לנכים צרו אתנו קשר ותאמו פגישת ייעוץ!

מחשבון משכנתא

    Compare listings

    לְהַשְׁווֹת